*******JENNY, TONIČKA a BUBA GUMP*******

Vítejte na stránkách B. J. T.eamu :-) B (Buba) J (Jenny) T (Tonička) jsme tři blonďatí - dvě mixteriérky a jeden bíglíček :-)

Z diskuze...

M*E*M*O*R*Y

Bonýsek  *17. 5. 1989 – †18. 2. 2007

Asi se hodí napsat na tyto stránky zmínku o našem Bonifáckovi, pejskovi, kterého jsme měli ještě před Jennuškou.
Bonifácek byl bílý kříženec německého špice, ze kterého měl opravdu hodně (jen málokdo poznal, že je to čistokrevný podvraťáček). Bony byl s námi vlastně od začátku našeho nového života s Mírou (mým současným mužem). Pro Jáju (protože je jedináček) byl něco jako brácha, ale rozhodně to byl obrovský kamarád.  Když ho k nám Míra přivezl, byl to mlaďoučký pejsek, který u nás oslavil i své první narozeniny,  ukrutnej živel a tajtrdlíček, byl hrozně šikovnej, učenlivej a neuvěřitelný neposeda, on vlastně nedokázal být v klidu ani když ho člověk chtěl na chvilku hladit nebo drbat.....to se začal kroutit na všechny strany a nastavovat ta nejneuvěřitelnější místečka, která toužil mít podrbaná takže se vlastně v kuse kroutil a téměř uzloval :-) Byl také nad míru poslušný, každý povel splnil téměř dřív, než jsme ho stačili dokončit, jediné, čím byl tak trochu zvláštní bylo, že byl víceméně nekontaktní s ostatními psy, pokud to šlo, tak se kontaktu s dalším pejskem vyhnul a za tím účelem byl schopen i obejít u chodníku stojící auto, vypočítat si vzdálenost kterou musí podél aut z druhé strany projít tak, aby se s cizím chlupáčem nemusel setkat tváří v tvář.
Stal se nedílnou součástí naší lidské smečky, jezdil s námi na chaloupku, na chatičku a miloval vodu, dokonce se uměl potápět, na chatě v Káraném, kde teče řeka Jizera měl přezdívku pes – ekolog, hrozně rád chodil k řece a jak na její hladinu napadalo kdejaké listí, či připlaval klacek, Bonifác měl potřebu řeku neustále čistit, takže milionkrát vlezl do vody a vynášel vše co po řece plavalo na břeh.
S Janinou (protože byla v té době poměrně malinká) měl ukrutnou trpělivost, když si dnes vzpomenu, co si chudinka při hraní s Jájou musel všechno vyzkoušet, od chození v dupačkách a tričku, ježdění v kočárku pro panenky až po hru na skořápky :-) to mu Jája schovávala granulku pod jeden ze tří kelímků otočených dnem vzhůru, pak mu s nimi mixovala před čumáčkem a nakonec řekla hledej a on se (někdy jednoduše náhodou) trefil do správného kelímku a Janča kolem něj tancovala indiánský tanečky a volala – Bonýsek je kouzelník !!! :-) Prostě jsme si s ním užili spoustu legrace, Jáji babička a dědeček, moje maminka a tatínek vždycky s Jájou vyfasovali na zahrádku i Bonifácka a myslím, že ho milovali stejně, jako my, on to nebyl žádný veliký krasavec, ale byl to výbornej pes se skvělým charakterem, kterého si každý zamiloval pro jeho oddanou dušičku. Navíc byl schopen se naučit i mluvit, né vážně....moje maminka peče vyhlášené Vánoční cukroví (naprosto bezkonkurenční), Bonýsek byl veliký mlsoun a miloval už tu vůni, takže samozřejmě vždycky panáčkoval a dělal psí kousky, jen aby na něj taky nějaký ten drobeček zbyl. Takže ho jednou maminka posadila naproti sobě a s kouskem lineckého kolečka v ruce mu do kola říkala řekni „mňam“ až se z Bonifácka vyloudil zvuk (tlumené štěknutí) které opravdu znělo jako „mňam“ a od té doby prostě mluvil :-)
Byl s námi téměř 16 let a bylo to 16 úžasných let se skvělým parťákem, nebudu tady popisovat čím vším trpěl na sklonku svého života, co všechno ho trápilo a nebudu ani polemizovat nad tím, jestli se trápil, nebo ne, byl to bojovník a rval se do posledních chvil, proto musím napsat, že jeho odchod byl pro nás opravdu bolestný a už napořád nám po něm bude vážně smutno ! Byl to takový pašššáááák, že jsem si 100% jistá, že doběhl až na  *DUHOVÝ MOST* ze kterého nás teď pozoruje a posílá do Jennušky všechno to skvělé co v sobě měl.
Bonýsku – byl jsi opravdu neuvěřitelný přítel – nikdy na Tebe nezapomeneme !!!

Tvoje lidská smečka.

Bonýsek

Bonifác.jpg

Fotka

skenovat0045.jpg

Tak jsme vyštrachali fotku Bonýska...je z Vánoc 2001, Jája dostala první mobil, proto se tak xichtí a Bonys byl samozřejmě na blízku...=)

 
*******Děkujeme za návštěvu*******